آشنایی با پارچه ارگانزا + خرید آنلاین پارچه ارگانزا

معرفی پارچه ارگانزا:

اگر کمی به پارچه علاقمند باشید و با آن سر و کار داشته باشید، به احتمال قوی نام “پارچه ارگانزا” را شنیده‌اید! این پارچه‌ها در دنیای مد بسیار جذاب هستند و به صورت چند منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارچه “ارگانزا – Organza” یک نوع پارچه نازک، سبک، ساده و عموماً براق می‌باشد که به طور معمول از جنس ابریشم مصنوعی می‌باشد. با توجه به پیشرفت صنعت نساجی، بسیاری از پارچه‌های ارگانزا، با مدرن‌ترین دستگاه‌ها و با فیبر‌های مصنوعی همچون پلی‌استر و نایلون تولید می‌شوند.ارگانزا، جزو پارچه‌های لوکس محسوب می‌شود.

پارچه ارگانزا در چه کشور‌هایی تولید می‌شود؟

بیشتر پارچه‌های ارگانزا نیز در کشور چین و در استان ژجیانگ تولید می‌شود. همچنین هند نیز سهم زیادی در تولید پارچه‌، از جمله پارچه ارگانزا دارد. اما باید این نکته را ذکر کنیم که این نوع پارچه، ریشه در  کشور‌های فرانسه و ایتالیا دارند.

آشنایی با پارچه ارگانزا + خرید آنلاین پارچه ارگانزا

پارچه‌های ارگانزا برای دوخت چه لباس‌هایی مناسب هستند؟

پارچه‌های ارگانزا با طرح‌های مختلفی عرضه می‌شود. برخی از آن‌ها توری بوده و برخی دیگر نیز طرحدار! به همین دلیل برای دوخت انواع لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قابل ذکر است که شما می‌توانید از ارگانزا برای دوخت لباس عروس، لباس میهمانی و لباس مجلسی نیز استفاده کنید. علت استفاده از پارچه ارگانزا در دوخت لباس‌های عروس، براق بودن آن می‌باشد. عموم  پارچه‌های ارگانزا از دوام بالایی هم برخوردار هستند.

سبک دوخت لباس نیز به خود شما مربوط می‌شود. شما می‌توانید لباس‌هایی با سبک‌ رمانتیک و یا در سبک سنتی با پارچه‌های ارگانزا بدوزید. قدرت انتخاب شما در این مورد بالاست و این یکی از مزیت‌های این پارچه محسوب می‌شود.

مزیت‌های پارچه ارگانزا چیست؟

– سبک، خنک و در عین حال براق
– تنوع دوخت بالا و قابلیت استفاده برای دوخت انواع لباس مجلسی و غیر مجلسی
– امکان استفاده برای دوخت لباس عروس و لباس میهمانی
– با دوام و استفاده از الیاف‌های پلی‌استر
– جزو پارچه‌های گران قیمت و لوکس
– انعکاس بالای نور
– عرضه در انواع مختلف پارچه همچون تور

آشنایی با پارچه ارگانزا + خرید آنلاین پارچه ارگانزا
آشنایی با پارچه ارگانزا + خرید آنلاین پارچه ارگانزا

چگونه پارچه‌های ارگانزا را بشوییم و از آن مراقبت کنیم؟

نکته‌ای که در نگهداری پارچه‌های ارگانزا باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگام شستشو باید به آرامی آن را تکان داده و با ملایمت رفتار کنید. البته این کار به سادگی با ماشین لباسشویی امکان‌پذیر است.دمای آب برای شستشوی پارچه ارگانزا، باید ولرم و حتی خنک باشد. چرا که آب گرم ممکن است بافت‌های آن را از بین ببرد و از کیفیت آن بکاهد.

بعد از شستشو کافیست آن را در هوای خشک قرار داده و آن را آویزان کنید. از قرار دادن پارچه زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. همچنین قبل از خشک شدن کامل، آن را از طناب برداشته و در جای خنک قرار دهید.

برای اتو کردن ارگانزا نیز، حتما کمی باید مرطوب باشد در غیر اینصورت برای بافت پارچه اصلا خوب نیست.

خرید پارچه ارگانزا به صورت آنلاین و اینترنتی:

شاید از خود بپرسید که پارچه ارگانزا از کجا بخرم؟ پاسخ شما ساده است!
شما همینک می‌توانید پارچه مورد نیاز خود را از فروشگاه پارچه رادمرد با بهترین قیمت و کیفیت ممکن و با تنوعی بالا خریداری نمایید.

در زیر چند نمونه لباس با پارچه ارگانزا را قرار داده‌ایم که می‌توانید مشاهده کنید:

مدل دوخت پارچه ارگانزا + خرید آنلاین پارچه ارگانزا
مدل دوخت پارچه ارگانزا + خرید آنلاین پارچه ارگانزا