معرفی پارچه سوزن‌دوزی + خرید اینترنتی پارچه سوزن‌دوزی

معرفی پارچه سوزن‌دوزی + خرید اینترنتی پارچه سوزن‌دوزی

بخش اول – پارچه سوزن‌دوزی چیست؟ + معرفی پارچه

پارچه‌های سوزن‌دوزی یا با نام دیگر نخ‌دوزی، از جمله‌ پارچه‌هایی هستند که سابقه‌ای بلند مدت داشته و جزو سبک‌های سنتی در بافت پارچه می‌باشد.

در بافت پارچه‌های سوزن‌دوزی، همانطور که نامش پیداست، از نخ و سوزن برای ایجاد طرح‌های مختلف استفاده می‌شود. سوزن‌دوزی کردن یک پارچه، کار هنری و نسبتاً دشواری می‌باشد که امروزه در صنعت مد و نساجی متداول شده و با دستگاه‌های پیشرفته و مدرن انجام می‌پذیرد.

هر چند شاهد عرضه پارچه‌های سوزن‌دوزی دستی که توسط برخی ایل‌ها و در شهر‌‎های مختلف همچون سیستان و بلوچستان تولید می‌شود نیز هستیم.

در بافت پارچه‌های سوزن‌دوزی، علم، هنر و مهارت خیاطی با هم تلفیق شده است. به طوری که شما باید هم به هنر طراحی پارچه آشنا باشید و هم بتوانید به خوبی با نخ و سوزن و پارچه کار کنید.

ممکن است روی پارچه‌های سوزن‌دوزی، عمل گلدوزی، منجوق‌دوزی، پولک‌دوزی، پانچ کردن مروارید، مهره‌ها و… نیز انجام بپذیرد.

عمده جنس نخ‌های استفاده شده در بافت این نوع از پارچه‌ها، از پنبه و ابریشم مصنوعی می‌باشد. با این حال محدودیتی در نوع استفاده از نخ وجود ندارد. بلکه سلیقه و مهارت طراح و بافنده در تعیین آن تاثیرگذار است.

پارچه‌های سوزن‌دوزی بیشتر به خاطر داشتن سبک سنتی خود مشهور شدند و امروزه در طرح‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. از این نوع پارچه‌ها بیشتر برای برجسته کردن اقلام مذهبی، اقلام خانگی و…. استفاده می‌شود و جزو تزئینات سنتی به حساب می‌آمدند.

اما با این حال باید به این نکته توجه داشت که سوزن‌دوزی، همینک به عنوان یک سبک طراحی و تولید پارچه می‌باشد! نه نوع خاصی از پارچه!

 

 


بخش دوم – پارچه سوزن‌دوزی برای چه دوختی مناسب است؟ + موارد استفاده از پارچه

با عنایت به سبک سوزن‌دوزی در تولید و عرضه پارچه، باید بگوییم که محدودیت خاصی در نوع استفاده از این پارچه وجود ندارد. با توجه به نوع دوخت و طرح‌های پیاده شده رو پارچه، شما می‌توانید برای انواع دوخت همچون مانتو، شلوار، کت، پیراهن، کلاه، وسایل تزئینی و دکوراسیون، خرجکاری، دستمال سفره‌ و… از آن استفاده کنید.


بخش سوم – مزیت‌ها و ویژگی‌های پارچه سوزن‌دوزی + انواع پارچه سوزن‌دوزی:

– سبک خاص در تولید پارچه سوزن‌دوزی
– عرضه در انواع پارچه‌های ساخت دست و ماشینی
– گستردگی در طرح و تنوع
– امکان استفاده برای دوخت لباس، تزئینات و…
– دوام بالای طرح‌ها به دلیل استفاده از نخ


بخش چهارم – نحوه مراقبت و نگهداری، شستشو و اتو کردن پارچه سوزن‌دوزی:

نگهداری از پارچه سوزن‌دوزی، تا حدود زیادی به طرح آن بستگی دارد. برای مثال اگر در تولید آن از طرح‌های برجسته و تزئینی استفاده شده باشد، باید به تنهایی در ماشین لباسشویی یا دستی شسته شود تا موجب کَنده شدن طرح‌ها نشود.

همچنین با توجه به استفاده از رنگ‌های مختلف در عموم پارچه‌های سوزن‌دوزی، بهتر است دمای آب ولرم باشد تا موجب ترکیب رنگ پارچه نشود.

اتو کردن پارچه‌های سوزن‌دوزی بهتر است به صورت مرطوب و غیر مستقیم انجام شود تا کیفیت نخ‌ و بافت حفظ شود.

 

 

 

بخش پنجم – قیمت پارچه سوزن‌دوزی + خرید اینترنتی و تحویل درب منزل:


چگونه پارچه سوزن‌دوزی را تهیه و خریداری کنم؟ پاسخ شما بسیار ساده است! شما همینک می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی پارچه رادمرد، نه تنها پارچه سوزن‌دوزی، بلکه تمامی پارچه‌های مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و کیفیت ممکن خریداری کرده و درب منزل دریافت کنید.


بخش ششم – مدل‌های پیشنهادی برای دوخت لباس با پارچه سوزن‌دوزی:

برگشت به بالا
خرید آنلاین پارچه | پارچه مجلسی | پارچه مانتویی و…

تخفیف زمستانه

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟