معرفی پارچه میکرو و انواع آن (مقاله جدید)

معرفی پارچه میکرو و انواع آن (مقاله جدید)

معرفی پارچه میکرو و انواع آن (مقاله جدید)

یکی از بزرگترین حوزه های کسب و کار در جهان و ایران صنعت نساجی و پارچه، و به تبع آن تولید لباس می باشد. همانطور که می دانید پارچه از الیاف و جنس های طبیعی و مصنوعی تولید می شود. از میان آن ها پارچه میکرو چند سالی است که در بین واحد های تولیدی و مشتریان جای خود را باز کرده و مورد استقبال فعالان این صنعت قرار گرفته است. این پارچه از اوایل دهه 90 میلادی برای اولین بار در اروپا عرضه شد. این نوع پارچه امروزه برای تولید مانتو طرفداران خاص خود را دارد. اگر اکنون با نوع میکرو برخورد نداشته اید، شاید پارچه های جیر را دیده باشید. این دو تقریبا شبیه یکدیگرند.

پارچه‌های میکرو از جنس پلی استر بوده و تار و پود آن بسیار ظریف است. به همین دلیل است که وقتی باران می بارد یا روی لباسی از جنس میکرو آبی ریخته شود، هیچ رطوبتی به داخل نفوذ نمی نماید. گاهی به پارچه میکرو، میکرو فیبر نیز گویند.

جنس پارچه میکرو

رایج‌ترین نوع مواد مصنوعی پلی استر ‌است، پارچه میکرو نیز از پلی استر است، اما نه نایلون. در مقابل ارزش اسمی، ممکن است به عنوان پارچه طبیعی تلقی نشود، اما شایان‌ذکر است که در طول فرآیند تولید پلی استر، مطلقا هیچ ماده شیمیایی مضری به کار نمی‌رود و در روش‌های رنگرزی،  در مقایسه با مقدار زیاد آب در رنگرزی پارچه های پنبه ای مورد نیاز است به هیچ آبی نیازی ندارند که در نتیجه منجر به ضایعات کم‌تری شود.

تولید کنندگان پارچه انواع مختلفی از الیاف، اندازه‌ها، و اشکال فیبر را برای استفاده از ویژگی‌های خاص میکرو، بسته به آنچه تولید می‌کنند، ترکیب می‌کنند. برای مثال، با استفاده از انواع خاصی از فیبرها، آن‌ها می‌توانند جاذب آب با بافت نرم باشند.

جنس پارچه میکرو (یا میکرو فیبر) از فیبر مصنوعی بوده و متداول ترین انواع میکرو فیبرها از پلی استرها ، پلی آمیدها (مانند نایلون ، تروگامید) یا ترکیب پلی استر ، پلی آمید و پلی پروپیلن ساخته می شوند. از میکرو فیبر برای ساخت تشک ، پارچه برای پوشاک ، اثاثه یا لوازم داخلی ، فیلترهای صنعتی و مواد تمیز کننده استفاده می شود. شکل ، اندازه و ترکیب الیاف مصنوعی برای ویژگی های خاصی از جمله نرمی ، الکترواستاتیک و قابلیت فیلتر کردن انتخاب می شوند.

معرفی پارچه میکرو و انواع آن (مقاله جدید)

مزایا پارچه  میکرو

مانند همه محصولات ، میکرو فیبر هم مزایا و هم مضرات خود را دارد. انعطاف پذیری آن پارچه میکرو را به محصولی بسیار متنوع و در نتیجه بسیار مناسب می سازد که می تواند شایسته نیاز شما باشد.بدون ساییدگی، بی نهایت بهداشتی، بادوام، قابل شستشو، سبک، دافع و یا جاذب آب و ماندگاری طولانی.

پارچه میکرو

خواص پارچه میکرو

پارچه میکرو دارای یکسری خواص مطلوب است که آن را برای طیف باورنکردنی از محصولات قابل استفاده  می کند. یکی از رایج ترین کاربردهای میکرو فیبر با توانایی نگه داشتن آب بیش از هفت برابر وزن خود در تمیز کردن محصولات است. اما مفیدترین قسمت آن جایی است که میکرو فیبر می تواند باکتری ها را از سطوح کثیف جمع کند. در طی فرآیند تولید پارچه ، الیاف طوری تقسیم بندی می شوند که منجر به برداشتن و به دام انداختن گرد وخاک به طور مؤثر باشند. در کنار این ، پارچه میکرو همچنین می توانند باکتری ها و ویروس ها را از اکثر سطوح جذب و ضبط کنند. پاتوژن ها از مواد آلی تغذیه می شوند ، بنابراین کیفیت مصنوعی پارچه های میکرو فیبر بدان معنی است که آنها می توانند هر باکتری با نرخ  عمر طولانی را به طور موثری گرفتار و از بین ببرند. این امر خطر شیوع میکروب ها و بیماری ها در آشپزخانه ها ، بیمارستان ها و هر مکان مورد استفاده آنها را کاهش می دهد.  الیاف ریز همچنین به این معنی است که میکرو فیبر ضد سایش هستند ، بنابراین حتی در صورت استفاده از محلول های تمیز کردن به هیچ سطحی آسیب نمی رسانید.
    

کاربردهای پارچه میکرو

پارچه های نوع میکرو بخاطر طرح پذیری متنوعی که دارند در داخل و خارج کشور در حال گسترش هستند.  کاربرد های پارچه میکرو در سه بخش قابل رویت است:

  • کت و دامن، لباس های زنانه خصوصا کت و دامن، چه اداری و چه مجلسی باید از جلوه و زیبایی خاصی برخوردار باشد. این مهم از عهده پارچه های میکرو بر می آید. همان طور که قبلا هم بیان شد. به خاطر تن خور خوب این پارچه مشتریان جذب می کند.  
  • مانتو، یکی دیگر از کاربردهای پارچه میکرو، دوخت انواع مانتو است. از آن جایی که مانتو های سبک امروزه در بازار طرفداران زیادی دارد، پارچه میکرو می تواند در این مدل نقش قابل توجهی ایفا نماید.    
  • پالتو، با ترکیب پارچه انعطاف پذیر میکرو و لایه داخلی از پشم می توان پالتو های انعطاف  پذیر، سبک، گرم و در عین حال خوش دوخت و خوش طرح ویژه بانوان و دختران مشکل پسند ایرانی را تولید کرد.
  • لباس های ورزشی، دوخت لباس ورزشی نیز با پارچه میکرو امکان پذیر است. بخاطر ماهیت این پارچه که باعث کم شدن رطوبت بدن ورزشکار می شود، طرفداران خاص خود را داشته و استفاده از آن در حال توسعه است. 

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برای هر یک از این کاربردهای جنس های مختلف پارچه میکرو مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا جنس میکروها در ساختار و طرز بافت با یکدیگر تفاوت دارند. به همین منظور هر یک از انواع پارچه های میکرو برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند. کاربردهایی که متناسب با جنس خاص پارچه های میکرو باشد. به عنوان مثال، نوع و جنس پارچه میکرویی که برای دوخت لباس از آن استفاده می شود با نوع و جنس پارچه میکرویی که از آن در ساخت و تولید روکش های مبل استفاده می کنند، متفاوت است.

فروشگاه معتبر پارچه رادمرد پارچه میکرو را با سفارش مستقیم از کارخانه ی کشور سازنده شما که هم اکنون در سایت پارچه رادمرد هستید می توانید این پارچه به قیمت مناسب 35000 تومان سفارش دهید و تجربه ای لذت بخش از خرید در سایت معتبر پارچه رادمرد داشته باشید.
برای ورود به فروشگاه کلیک کنید

انواع پارچه میکرو

به طور کلی دو نوع اصلی پارچه میکرو  وجود دارد. بافت تخت و بافت تقسیم شده. این مورد به الیاف و اینکه آیا آنها در طی مراحل تولید تقسیم می شوند ، بستگی دارد.

پارچه میکرو تقسیم بافت

میکرو ” بافت تقسیم شده ” با تولید تقسیم الیاف ساخته می شود که مساحت سطح را افزایش داده و به تبعیت از آن آب بیشتری توسط مواد جذب می شود. هزاران حلقه ریز در هنگام تقسیم رشته ها تشکیل می شوند که برای برداشتن ذرات کوچک خاک بدون سایش مناسب هستند.

پارچه میکرو بافت تخت

میکرو “بافت تخت” برای تمیز کردن یا لباس ورزشی تولید نمی شود ، زیرا نیمی از قابلیت جذب رطوبت بافت شکاف دار را دارد. اگر مطمئن نیستید که پارچه ای از نوع تقسیم شده یا میکرو فیبر بافته شده صاف است ، به سادگی دست خود را روی سطح پارچه  بکشید، اگر از نوع تقسیم شده باشد الیاف به پوست می چسبند.

تن خوری پارچه میکرو

پارچه میکرو دارای ویژگی های بسیار زیاد، از جمله مقاومت و ماندگاری بالا، ریز بافت بودن، ظرافت فوق العاده و لطافت عالی است. به همین دلایل لباس های تولید شده از این پارچه  دارای ظاهری زیبا بوده و تن خور آن فوق العاده است. این پارچه یکی از پر استفاده ترین ها در بین مصرف کنندگان است. مانتو ها و لباس های دوخته شده از جنس در بین بانوان از هر سنی طرفداران خود را دارد.

انواع پارچه میکرو از نگاهی دیگر

1) پارچه میکرو ساده

یکی از انواع پارچه میکرو نوع ساده آن است. این نوع به خاطر بافت بسیار لطیف و ظریفی که دارد، اغلب برای پشت ساتن و برای استفاده در فصل های پاییز و زمستان بکار می رود. ضمنا رنگ بندی بسیار متنوع آن مورد توجه خریداران است.یکی از کاربرد های آن در دوخت مانتو می باشد.

2) پارچه میکرو کج راه

یکی دیگر از انواع پارچه میکرو که به خاطر ظرافت و انعطاف پذیری بی بدیل آن در دوخت  انواع مانتو، کت و دامن و بارانی با طرح ها و رنگ های متنوع و مختلف به کار می رود،  نوع  پارچه میکرو کچ راه است. این نوع نیز به خاطر نوع بافت قابلیت استفاده در پشت ساتن را داشته و مناسب  برای استفاده در فصول پاییز و زمستان می باشد.

3) پارچه میکرو میله ای

پارچه میکرو میله ای به خاطر جنس لطیف و ظریف و با بافت زیبای راه راه برای لباس های پاییزی بسیار مناسب است. در عین حال دارای تن خوری راحت بوده و سبکی و شکی بودن را برای مصرف کننده خود به ارمغان می آورد.

فصل مناسب پارچه میکرو

پارچه میکرو مانند تعداد دیگری از انواع پارچه ها میان مصرف کنندگان مورد استقبال قرار گرفته است. به خاطر خواص ضد آب بودن پارچه های میکرو و ظرافت به کار رفته در بافت آن ها و همچنین  بکار رفتن فیبر های پلی استر، غالبا مناسب برای فصول سرد و بارانی پاییز و زمستان می باشد.

معرفی پارچه میکرو و انواع آن (مقاله جدید)1
معرفی پارچه میکرو و انواع آن (مقاله جدید)

قیمت پارچه میکرو

پارچه میکرو به خاطر نوع بافت و مزایای زیادی که نسبت به پارچه های موجود در بازار دارد، و هم چنین بر اساس کیفیت بافت و رنگ بندی دارای قیمت های متفاوتی است. قیمت پارچه میکرو معمولا در داخل ایران تا 50000 تومان در بازار ها و سایت های اینترنتی به فروش می رسد.. فروشگاه معتبر پارچه رادمرد پارچه میکرو را با سفارش مستقیم از کارخانه ی کشور سازنده شما که هم اکنون در سایت پارچه رادمرد هستید می توانید این پارچه به قیمت مناسب 35000 تومان سفارش دهید و تجربه ای لذت بخش از خرید در سایت معتبر پارچه رادمرد داشته باشید.

برای ورود به فروشگاه کلیک کنید

برگشت به بالا
خرید آنلاین پارچه | پارچه مجلسی | پارچه مانتویی و…

تخفیف زمستانه

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟