معرفی پارچه چرمی + خرید اینترنتی پارچه چرمی

معرفی پارچه چرمی + خرید اینترنتی پارچه چرمی

بخش اول – پارچه چرمی چیست؟ + معرفی پارچه

یکی از پارچه‌هایی که استفاده از آن برای دوخت انواع لباس و حتی وسایل تزئینی متداول می‌باشد، پارچه‌های چرمی است که به احتمال قوی تجربه استفاده از آن را داشته‌اید.

جنس چرمی علاوه بر صنعت مد، پوشک و نساجی، در سایر صنایع نیز به صورت کثیر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

البته پارچه‌های چرمی به دو دسته تقسیم می‌شوند. در بافت و تولید برخی از آن‌ها از چرم‌های طبیعی و برخی دیگر از چرم مصنوعی استفاده شده است. البته نوع چرم، به صورت رویه پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما به دلیل هزینه بالای استفاده از چرم طبیعی، در بافت عموم پارچه‌ها از چرم مصنوعی استفاده شده است. استفاده از چرم مصنوعی برای اولین بار در کشور آلمان و در قرن نوزدهم انجام پذیرفت.

به دلیل زیبایی و حالت خاص پارچه‌های چرمی و در کنار آن، به دلیل پیشرفت و توسعه صنعت نساجی، مدل‌های شبیه‌سازی شده چرمی نیز روانه بازار شده است. هر چند بسیاری از فعالان مد، بحث چرم و پارچه‌ها را جدا از یکدیگر می‌دانند.

معرفی پارچه چرمی + خرید اینترنتی پارچه چرمی

بخش دوم – موارد استفاده از پارچه چرمی!

استفاده از پارچه‌های چرمی می‌تواند برای دوخت‌های مختلف انجام شود. استفاده از پارچه‌های شبه چرمی و شبیه‌سازی شده در دوخت مانتو، پالتو، بارانی، خرجکاری، لباس خانگی و… متداول است.

برای مثال پارچه‌های رویه چرمی مصنوعی با زمینه هاید، یکی از انواع پارچه‌های چرمی مصنوعی و شبه چرم می‌باشد.

نوع دیگری از پارچه‌های چرمی وجود دارد که از آن‌ها برای تولید مبل، روکش، کفش و… استفاده می‌شود.

بخش سوم – نحوه مراقبت، نگهداری و شستشوی پارچه چرمی:

از شستشو و اتو کردن پارچه‌های چرمی تا حد ممکن خودداری کنید. اما اگر کثیف شده‌ است، می‌توانید از اسپری‌های مخصوص و براق کننده برای زیبایی و حفاظت از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از پارچه‌ مرطوب و یا برس برای پاک کردن و زدودن گرد و غبار از روی پارچه‌های چرمی استفاده کنید.

برای از بین بردن چروک پارچه‌های چرمی، باید حتما یک پارچه نسبتاً نازک را روی چرم انداخته و سپس آن را با حرارت کم اتو کنید. همچنین می‌توانید از خشکشویی‌ها نیز کمک بگیرید.

معرفی پارچه چرمی + خرید اینترنتی پارچه چرمی

بخش چهارم – خرید اینترنتی پارچه‌های چرمی:

شما می‌توانید پارچه‌های مورد نیاز خود، از جمله پارچه‌های چرمی را به صورت آنلاین و اینترنتی از فروشگاه پارچه رادمرد خریداری نمایید.

برگشت به بالا
خرید آنلاین پارچه | پارچه مجلسی | پارچه مانتویی و…

تخفیف زمستانه

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟