معرفی پارچه کتان + خرید اینترنتی پارچه کتان

معرفی پارچه کتان + خرید اینترنتی پارچه کتان

بخش اول – پارچه کتان چیست؟ + معرفی پارچه

کتان” از جمله پارچه‌هایی است که از الیاف گیاه کتان تولید می‌شود. دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که ریشه و اصالت گیاه کتان متعلق به سواحل شرقی مدیترانه و کشور هندوستان می‌روید.

الیاف پارچه‌های کتان از مواد غیر سلولزی و مواد ناخالص همچون همی سلولز، چربی، مواد رنگی و… تولید می‌شود. خود الیاف کتان از ساقه گیاه فلاکس نیز به دست می‌آید.

گیاه کتان معمولاً در هوای مرطوب و سرد می‌رویند و در بین کشاورزان نیز کاشت تخم کتان در ماه‌های آخر فصل بهار رایج می‌باشد.

پارچه‌های کتان امروزه در طرح و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند. ضمن اینکه ضخامت پارچه‌های کتان نیز متنوع بوده و جزو پارچه‌هایی می‌باشد که به صورت 4 فصل قابل استفاده هستند.

کتان به قدری در صنعت مد، نساجی و پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرد که علاوه بر لباس‌های پوشیدنی، شاهد استفاده از کتان در تولید انواع کیف، حوله، رومیزی، دستمال و… نیز هستیم.

سطح پارچه‌های کتان عموماً صاف می‌باشد و شستن و پاک کردن آن‌ها نیز امری ساده و راحت است.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که تاریخ تولید و استفاده از پارچه‌های کتان بسیار دیرینه بوده و جزو پارچه‌های اولیه در تولید لباس می‌باشد.

 

بخش دوم – پارچه کتان برای چه دوختی مناسب است؟ + موارد استفاده از پارچه

از پارچه کتان برای دوخت چه چیزی استفاده کنم؟ این شاید سوال بسیاری از افراد باشد! باید بگوییم خوشبختانه به دلیل داشتن ویژگی‌ها و مزیت‌های بالای پارچه کتان، از آن می‌توانید برای دوخت انواع لباس استفاده کنید.

دوخت مانتو کتان، شلوار کتان، کاپشن کتان، پیراهن و بلوز، تیشرت، زیرپوش و… معمولاً متداول‌تر می‌باشد.

بخش سوم – مزیت‌ها و ویژگی‌های پارچه کتان + انواع پارچه کتان:

پارچه‌های کتان معمولاً چروک‌پذیر هستند و به صورت دوره‌ای نیاز به اتوکشی پیدا می‌کنند. اما مقاومت و دوام بالای کتان نیز غیر قابل چشم‌ پوشی می‌باشد. به ویژه‌ اینکه این پارچه در برابر مواد قلیایی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های پارچه‌های کتان، جذب بالای رطوبت می‌باشد. همچنین ویژگی‌های یک پارچه نخی، در پارچه کتان نیز وجود دارد.

یکی دیگر از مزیت‌های پارچه کتان، راحتی در شستشو می‌باشد.

بخش چهارم – نحوه مراقبت و نگهداری، شستشو و اتو کردن پارچه کتان:

نگهداری، شستشو و اتو کردن پارچه کتان ترفند خاصی نداشته و می‌توانید به راحتی آن را با ماشین لباسشویی و یا دستی شستشو دهید. این پارچه از مقاومت بالایی در برابر مواد شوینده و قلیایی برخوردار می‌باشد. اما توصیه می‌شود زیاد آن را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید تا شاهد تغییر رنگ آن نشوید.

اتو کردن پارچه کتان نیز بهتر است به صورت مرطوب انجام شود تا سریع‌تر چروک آن از بین رود.

 

معرفی پارچه کتان + خرید اینترنتی پارچه کتان

بخش پنجم – قیمت پارچه کتان + خرید اینترنتی و تحویل درب منزل:

چگونه پارچه کتان را تهیه و خریداری کنم؟ پاسخ شما بسیار ساده است! شما همینک می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی پارچه رادمرد، نه تنها پارچه کتان، بلکه تمامی پارچه‌های مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و کیفیت ممکن خریداری کرده و درب منزل دریافت کنید.

بخش ششم – مدل‌های پیشنهادی برای دوخت لباس با پارچه کتان:

 

معرفی پارچه کتان + خرید اینترنتی پارچه کتان

 

برگشت به بالا
خرید آنلاین پارچه | پارچه مجلسی | پارچه مانتویی و…

تخفیف زمستانه

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟