خرید پارچه ارگانزا
پارچه ی اُرگانزا چیست؟

اگر کمی به پارچه علاقمند باشید و با آن سر و کار داشته باشید، به احتمال زیاد نام پارچه ی «اُرگانزا» را شنیده اید!

ارگانزا پارچه ای درخشان، سبک، نازک و دارای دید است که حالتی خشک و ایستا دارد. با توجه به پیشرفت صنعت نساجی، بسیاری از پارچه های ارگانزا، با مدرن ترین دستگاه ها و با فیبر های مصنوعی همچون پلی استر و نایلون تولید می شوند. به همین خاطر این پارچه از دوام بالایی برخوردار است. این خصوصیات باعث شده تا پارچه‌ی ارگانزا در دنیای مد بسیار پرطرفدار و جذاب باشد و به صورت چند منظوره مورد استفاده قرار گیرد.

پارچه ی ارگانزا در چه کشور هایی تولید می شود؟

خاستگاه تولید این نوع پارچه، ریشه در کشور های فرانسه و ایتالیا دارد. با این حال پارچه  ها ی ارگانزای ابریشمی بیشتر در کشور چین و در استان «ژ-جیانگ» تولید می شود. همچنین هند نیز سهم زیادی در تولید پارچه ، از جمله پارچه ی ارگانزا دارد.

پارچه ی ارگانزا برای دوخت چه لباس هایی مناسب است؟

پارچه ی ارگانزا با طرح های مختلفی عرضه می شود. برخی از آن ها توری هستند و برخی دیگر طرحدار! به همین دلیل عمدتا برای دوخت انواع لباس مورد استفاده قرار می گیرد اما اکثرا از ارگانزا برای دوخت لباس عروس، لباس مهمانی و مجلسی استفاده می شود. علت استفاده از پارچه ارگانزا در دوخت لباس های عروس، حالت براق و جلوه ی بی نظیر آن است.
سبک دوخت لباس نیز به خود شما مربوط می شود. شما می توانید لباس هایی با سبک رمانتیک و یا در سبک سنتی با پارچه های ارگانزا بدوزید.

مزایا و ویژگی ها

  • بادوام
  • تنوع دوخت
  • سبک و خنک
  • براق با انعکاس بالای نور
  • عرضه در انواع طرح و رنگ
  • امکان استفاده برای دوخت لباس عروس، لباس میهمانی

نکات مهم نگهداری و شستشوی پارچه ارگانزا

دمای آب:

برای شستشوی پارچه ارگانزا، دمای آب باید ولرم و حتی خنک باشد. چرا که آب گرم ممکن است بافت های آن را از بین ببرد و از کیفیت آن بکاهد.

خشک کردن:

بعد از شستشو کافیست آن را در هوای خشک قرار داده و آن را آویزان کنید. از قرار دادن پارچه زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. همچنین قبل از خشک شدن کامل، آن را از طناب برداشته و در جای خنک قرار دهید.

اتو کشی:

برای اتو زدن اگانزا، باید حتما پارچه کمی مرطوب باشد در غیر اینصورت گرمای مستقیم اتو به بافت پارچه آسیب می رساند.
نکته مهم هنگام شستشوی پارچه ی ارگانزا: باید پارچه را به آرامی تکان داده و با ملایمت شسته شود. (البته این کار به سادگی با ماشین لباسشویی امکان پذیر است).