پارچه میکرو چیست؟ آشنایی با پارچه میکرو

پارچه میکرو چیست؟ آشنایی با پارچه میکرو

اگر جزو فعالان مد و لباس هستید، احتمالاً نام “پارچه میکرو” را شنیده‌اید! در این مقاله می‌خواهیم شما را با پارچه میکرو آشنا کرده و بگوییم که پارچه میکرو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟


“میکرو” یکی از پارچه‌هایی می‌باشد که امروزه مخصوصاً برای دوخت مانتو بسیار مد شده است. چرا که پارچه‌های میکرو از ظاهری متفاوت و جذابی برخوردار بوده و عمدتاً به صورت مات در دسترس هستند.

پارچه‌های میکرو بیشتر شبیه جیر می‌باشند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

بیشتر جنس پارچه‌های میکرو را پلی استر تشکیل می‌دهد و الیاف و فیبر پارچه‌های میکرو معمولاً ظریف هستند. یکی از مزیت‌های پارچه میکرو، ضد‌ آب بودن آن است. به طوری که در صورت بارش باران، آبی به درون پارچه و بدن شما نفوذ نخواهد کرد و منافذ پارچه بسته می‌باشد.

قابل ذکر است که با توجه به جنس مناسب پارچه میکرو، از آنها برای دوخت انواع لباس، ساخت تشک، لوازم داخلی خانه، فیلتر‌های صنعتی، رویه مبل و… نیز استفاده می‌شود. البته در نظر داشته باشید که جنس میکرو‌ها، مطابق با نوع استفاده، اندکی با یکدیگر تفاوت دارند. به این معنی که جنس پارچه‌ای که برای دوخت لباس استفاده می‌شود، با جنس پارچه‌ای که برای تولید مبل استفاده می‌شود تفاوت دارد.

بیشتر الیاف‌های تشکیل دهنده پارچه‌های میکرو، از الیاف‌های مصنوعی می‌باشد.

یکی از مزیت‌های پارچه‌های میکرو، پخش گسترده نور خورشید و عدم تمرکز در یک قسمت خاص می‌باشد. بدین ترتیب لباس‌هایی که با پارچه‌های میکرو دوخت می‌شوند، تن را خنک نگه داشته و فردی که لباسی با جنس میکرو را به تن کرده، احساس گرما نخواهد کرد. به همین دلیل است که مانتو‌های میکرو، گزینه‌ای مناسب برای پوشیدن در فصل‌های گرم به ویژه تابستان می‌باشد.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که پارچه‌های میکرو فیبر برای اولین بار در اوایل دهه 1990 و در کشور سوئد مورد استفاده قرار گرفته و سپس در سراسر قاره اروپا توزیع گردید.

یکی دیگر از کارایی‌های پارچه‌های میکرو فیبر، استفاده از آن‌ها در دوخت و تولید لباس‌های ورزشی به ویژه لباس دوچرخه سواری می‌باشد. چون همانطور که گفته شد، مواد میکروفیبر، رطوبت بدن را به حداقل رسانده و بدن را خنک نگه می‌دارند.

پارچه‌های میکروفیبر رل می‌توان برای ساخت کاپشن، کت و لباس شنا که بیشتر با آب و هوای بارانی و مرطوب در ارتباط هستند نیز مورد استفاده قرار داد. دوخت آن‌ها نیز به مراتب ساده‌تر و راحت‌تر از سایر پارچه‌هایی همچون چرم می‌باشد.

اینکه از پارچه‌های میکرو برای چه امری استفاده کنید، به سلیقه خودتان بستگی دارد. اما این نکته را هم ذکر می‌کنیم که شما می‌توانید برای تولید کیف پول، کیف‌های دستی، کوله پشتی، کفش و… نیز از این پارچه استفاده کنید.

پارچه‌های میکرو، برای انجام تمیزکاری و شستشو نیز مناسب هستند. با توجه به جنس الیاف پارچه‌]ای میکرو، طبق آزمایشاتی که انجام شده است، پاک کردن برخی از سطوح همچون خودرو، مبل و… می‌تواند تا 90% از تعداد باکتری‌ها را بکاهد.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به پارچه‌های میکرو علاقه داشته و می‌خواهید برای دوخت استفاده کنید، می‌توانید همینک به پارچه‌های میکرو در فروشگاه اینترنتی پارچه رادمرد دسترسی پیدا کرده و به صورت اینترنتی، پارچه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

پارچه‌های قرار گرفته در فروشگاه رادمرد، از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با قیمتی مناسب عرضه می‌شود.

برگشت به بالا
خرید آنلاین پارچه | پارچه مجلسی | پارچه مانتویی و…

تخفیف زمستانه

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟