خرید پارچه ژرسه
پارچه ی ژرسه چیست؟

ژرسه (Jersey) پارچه ای کشبافت و ساده از جنس پلی استر است. سطح نرم و ریزبافت، حالت لخت، ضخامت و وزن متوسط از دیگر ویژگی های این پارچه است. ژرسه در طرح های چاپی و رنگ های متنوع تولید شده که برای دوخت انواع لباس راحتی، مانتو تابستانی و... به کار می رود.

تاریخچه و آشنایی بیشتر

پارچه ی ژرسه، نخستین بار در جزیره ای به نام «جرسی» واقع در انگلستان به منظور دوخت پوشاک ماهیگیران تولید شد. این پارچه ها با ماشین های گردبافت، تخت و یا کشبافت تاری تولید می شوند.

در گذشته ژرسه از الیاف پشمی بافته می شد اما امروزه از نخ مصنوعی، پنبه، فاستونی و یا ترکیب الیاف بافته می شود. ژرسه از لحاظ کشسانی، جنس، حالت نرم و لختی که دارد بسیار شبیه به پارچه ی ریون است اما نسبت به آن کمی سنگین بوده و بافت برجسته ای دارد.

نکته ی مشترک میان تمامی پارچه های ژرسه جنس نخی و نسبتاً نازک آن است. استفاده از پارچه های ژرسه بیشتر در دوخت لباس های تابستانی متداول می باشد.

مزایا و ویژگی های ژرسه

  • وزن متوسط
  • ارزان قیمت
  • نازک و خنک
  • ضد حساسیت
  • ارائه در رنگ ها متنوع
  • قابلیت دوخت و استفاده برای انواع مدل لباس خانگی و مانتو

ژرسه برای چه دوختی مناسب است؟ 

با توجه به نوع پارچه ی ژرسه، از آن می توان برای دوخت انواع لباس راحتی، لباس خانه، آستری، مانتو تابستانی، خرجکاری و… استفاده نمود.

شایان ذکر است که طرح و نوع پارچه ی ژرسه نیز در تعیین نوع مدل و کاربرد آن تاثیرگذار است.

نحوه ی نگهداری، شستشو و اتوکشی

شستشوی پارچه ی ژرسه قاعده و شرایط خاصی ندارد اما اتوکشی آن به صورت مستقیم امکان پذیر نیست. لازم است که هنگام اتوکشی از یک پارچه ی واسط میان اتو و پارچه ی ژرسه استفاده شود. همچنین باید دمای اتو کم باشد تا هم به تار و پود پارچه آسیب وارد نشود و هم سایه روی پارچه ایجاد نشود.

قیمت و روش خرید پارچه ژرسه

جهت مشاهده و خرید پارچه ژرسه با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت به بالای همین صفحه مراجعه نمایید.