پارچه هندی

معرفی پارچه هندی


1_پارچه هندی


پارچه هندی همانطور که از نامش مشخص است مربوط به کشور هند می باشد و اغلب رنگارنگ بوده و دارای طرح های زیبا و پیچیده گلدوزی شده است. این موضوع هم به بدلیل متنوع بودن، پهناور بودن و غنی بودن منابع طبیعی، کشور هند بوده که برای ساخت و تزئین منسوجات بی رقیب است. هر منطقه الیاف گیاهی همراه با رنگ خاص خود را دارد و در طول قرن ها بیشتر مناطق بر اساس همین منابع محلی و پتانسیل، تخصصهایی را توسعه دادند مثل: ابریشمهای طالیی آسام، پنبههای خوب بنگال، رنگهای قرمز جنوب شرقی هند.


مواد خام مورد استفاده در پارچه هندی

پنبه و ابریشم مواد خامی هستند که بیشتر با منسوجات هند مرتبط است. کشور هند برای قرن های متوالی پارچه های پنبه ای را به نقاط مختلف جهان صادر می کرد. همچنین از قبل دارای تنوع بینظیری از پارچه های دست ساز برای مصارف خانگی بوده و تولید میکرده است. این کشور دارای ابرایشم های وحشی و نیمه اهلی)متفاوت تر از ابریشم عادی که از کرم ابریشم توت بدست می آید( مخصوص به خود بوده است تا اینکه صنعتی شدن نحوه تولید و فروش پنبه را تغییر داد. سایر الیاف حیوانی نیز مثل پشم گوسفند و موی گوسفند و بز استفاده میشود.

رنگ بندی پارچه های هندی

رنگ های طبیعی هند، به ویژه رنگ های آبی و قرمز، شهرت فراوانی دارد. یونانیان باستان رنگ آبی ایندیکو )نیل( می نامیدند. دلیل آن هم عجین بودن رنگ آبی در فرهنگ هند بوده است. صنعت رنگرزی هند تا قبل از اختراع رنگ های شیمیایی بی رقیب بود.

زمینه و نقوش و نوع چاپ طرح های هندی


2_پارچه هندی

پارچه های لباس هندی از الگوهای گل های کوچک در چندین رنگ استفاده می شود که در طول زمینه پارچه تکرار می شود. این پارچه ها را می شود به عنوان یک اثر هنری نام برد.

خرید پارچه هندی

فروشگاه پارچه رادمرد با داشتن طرح های متنوع از پارچه های هندی با کیفیت عالی و قیمت مناسب، انتخاب مناسبی برای مشتری های مشکل پسند و کسانیکه عالقمند به کارهای خاص هستند می باشد. برای خرید پارچه هندی کلیک کنید
یرای خرید عمده پارچه هندی کلیک کنید.