خرید پارچه شیمر
آشنایی با پارچه شیمر

شیمر (Shimmer)، پارچه ای نازک، سبک و خنک است که مخصوص دوخت لباس های تابستانه می باشد. وجه تمایز این پارچه با سایر پارچه های تابستانه در بافت نیمه چروک و حالت شاین دار آن است. با اینکه اکثرا بافت روی این پارچه‌ها چروک است؛ اما برخلاف پارچه‌های ابر و بادی، پارچه شیمر براق بوده و شاید به همین دلیل این پارچه به نام شیمر معروف شده، زیرا سطح آن درخششی مانند یک هایلایتر دارد.

از این پارچه بیشتر در فصول بهار و تابستان استفاده می‌شود و در بازار رنگ های مختلفی از آن را می‌توان یافت که هر شخص به سلیقه خود می‌تواند انتخاب کند. این پارچه به دلیل براق بودن محبوبیت زیادی میان اهالی دنیای مد دارد. پارچه شیمر ‌هیچ‌گونه آبرفتی ندارد و به همین دلیل در هنگام شست‌وشو نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

برخی از انواع این پارچه ها دو رو و با رنگ های متفاوت تولید شده اند که می توان از هر دو روی پارچه استفاده کرد. قیمت این نوع پارچه با توجه به الیافی که در بافت آن استفاده می شود نسبتا گران است اما دوام بالا، کیفیت مرغوب و زیبایی چشمگیری  آن باعث شده تا این پارچه جزء پارچه های محبوب و پرفروش محسوب شود.


ویژگی‌های پارچه شمیر

  • دارای دو نوع: شاین دار و ساده
  • دارای حالت ایستایی متوسط
  • کشی نیست
  • به آستر نیازی ندارد
  • دید ندارد (بدن نما نیست)

انواع پارچه شیمر

شیمر شاین دار (براق)

همان طور که از اسم این شمیر پیداست، به خاطر بافت با الیاف های خاصی، مانند هایلایتر، سطح درخشانی دارد.

شیمر نخی

پارچه شیمر نخی مانند همه ی شیمرها حالت لخت دارد. شیمر نخی، درخشش و براقیت کمتری دارد. شیمرهای نخی به دلیل استفاده از نخ، عمدتاً چروک می شوند. قیمت پارچه شیمر نخی در گروه پارچه های با قیمت مناسب است. از این پارچه بیشتر برای دوخت مانتو استفاده می شود.

شیمر چروک

پارچه شیمر چروک، دارای چین های نسبتا ریزی است. این چروک ها بر روی پارچه جنبه ی تزئینی دارد و قرار نیست با اتوکشی از بین برود. از شیمرهای چروک برای دوخت مانتو و لباس های مجلسی استفاده می شود. قیمت پارچه شیمر چروک مناسب است.

شیمر کریستالی

این نوع از شیمر چروک پذیری کمتری نسبت به سایر شیمرها دارد و آبرفت نیز ندارد.

موارد استفاده از پارچه شمیر

بیشترین کاربرد این پارچه در دوخت انواع مانتوهای غیررسمی و بیرون پوش می باشد که طی چند سال اخیر در حوزه ی مد و لباس طرافدارن بسیاری پیدا کرده است. به طور کلی این پارچه برای استایل‌های غیر رسمی اما شیک انتخاب مناسبی محسوب می شود. علاوه بر آن، از این پارچه در دوخت انواع شومیز، بلوز، تونیک، کت و دامن نیز استفاده می‌شود.

نحوه ی نگهداری، شستشو و اتوکشی پارچه شمیر

این پارچه‌ها نسبت به پارچه‌های نخی و مشابهش نیاز به مراقبت بیشتری دارد. آن هم به دلیل بافت ظریف و شاین دار آن می باشد.

نحوه شستشوی پارچه شیمر

بهترین نوع شست‌وشوی این پارچه، شست و شوی دستی است، اما می توانید با استفاده از تنظیم درجه ی شستشو در «لباس های لطیف» و با درجه ی آب ولرم، لباس با جنس شیمر را بشویید.

اتو کشی پارچه شیمر

هنگام اتوکشی پارچه شیمر لازم است که حتما از یک لایه ی محافظ بر روی پارچه استفاده شود تا از آسیب دیدن بافت پارچه و سایه انداختن روی آن جلوگیری شود.

خرید پارچه شیمر

فروشگاه پارچه رادمرد با دارا بودن انواع پارچه های شیمر با قیمت مناسب و فروش بصورت آنلاین 24 ساعته امکان خرید انواع پارچه را برای کاربران فراهم کرده است. کلیک کنید.